Валерій Копил

Міжнародний майстер з шахів (розв'язування композицій), міжнародний гросмейстер з шахів (складання композицій). Член виконкому Федерації шахів України - голова комісії з шахової композиції ФШУ

Read more

Новости

Некролог - Марк Басистий

Надійшла трагічна звістка про відхід у вічність відомого київського шахового композитора, майстра ФІДЕ Марка Борисовича Басистого (31.8.1957 – 21.3.2021).
Марко довгий час серйозно хворів, але залишався напрочуд оптимістичним, спираючись на свою напівфантастичну теорію про те, що активні люди не вмирають, доки вони комусь потрібні.
Марко мав дуже багато планів – створити нові канали на YouTube, далі популяризувати композицію, виконати норму міжнародного майстра, успішно виступити у складі збірної Києва в чемпіонаті України та у складі збірної України у світовому чемпіонаті.
Марко спеціалізувався на двоходівках, але в його творчому доробку є композиції практично всіх інших жанрів. Він навіть – автор принаймні двох ідей у царині казкових шахів. Детальний аналіз його найбільших здобутків попереду. Варто відзначити, що Марко – можливо, рекордсмен серед двоходовиків за середньою кількістю фаз у задачі. Багатофазовість була однією з найпримітніших рис його творчості.
Та, певно, найбільший внесок Марка у дивосвіт шахової творчості –вистражданий, організований і виданий ним «Словник термінів шахової композиції» (2004 рік).
Немає сумніву, що ті, хто знав Марка, щиро вдячні йому за дружбу, вміння співчувати й допомагати, за обшир творчих ідей, якими він щедро ділився, за оптимізм і неухильність.
А. Фролкін

Новини

Журнал Petko Petkov

В творческой лаборатории выдающегося гроссмейстера Petko Petkov появился первый номер журнала, в котором он излагает свое творчество в свете своего видения, делится творческими мыслями, дает уроки ...и просто интересно. Приглашаю познакомиться здесь.

Світова антологія шахопоезії

Тайлори: родинна шахопоема творилася… 130 років!

The Tylors: A Family Chess Poem Created in … 130 Years!

Валерій Копил

Проблеміст України

Проблеміст України, №2(68), квітень – червень 2021

Оригінали частина 1 - частина 2 

Редактори та судді на 2021 рік

№1(67) 

Проблеміст України, №1(67), січень – березень 2021

Оригінальні композиції

Підсумки ПУ 2020

#2   #3   #n   Studies   S#   h# 

Теми 20 ОКЧ України

#2  #3  N#   Studies  H#  S#  Fairies