Турниры по решению

31-й відкритий особисто-командний чемпіонат України з шахової композиції серед дорослих та 9-й чемпіонат України серед юніорів

З 23 по 25 червня 2017 року в клубі ‘Інтелект’СумДУ з метою популяризації і розвитку серед населення,особливо серед юнаків та дівчат,за ініціативою та організації заходу,Федерацією шахів Сумскої області і особисто її Президента,члена виконкому Федерації шахів України Миколи Єгоровича Тимошенка,за підтримки управління молоді та спорту ОДА,голови комісії з шахової композиції,члена виконкому Федерації України Валерія Володимировича Копила,Федерація шахів України і Мінмолодьспорт України в третє в м.Сумах провела 31-й відкритий особисто-командний чемпіонат України з шахової композиції серед дорослих та 9-й чемпіонат України серед юніорів

в якому приняли участь кращі шахові композитори з 6 областей України.
           В рамках чемпіонату вперший день відбувся відкритий опен-турнір на Кубок голови ОДА Клочка М.О.де учасникам були представлені завдання в різних номінаціях (двухходівки,етюди).Успішно подолав труднощі рішення,лідерство захопили представники Полтавської області і особисто Володимир Куриленко,Олексій Соловчук та Валерій Копил.Представники Харьківскої та Дніпропетровської області з ваговими здобутками відповідно другі и треті.
           В подальшому відбувся відкритий особисто- командний чемпіонат України з більш розширеним змістом композицій,в якому команда Полтавської області виборола перше переможне місце залишив за собою команди Харьківської та Дніпропетровської області на другому і третьому рядку.
           В  бліц-турнірі на Кубок ректора СумДУ,професора Васильєва А.В. і Федерації шахів Сумщини першість вибороли шахісти Полтавської,Харьківської та Дніпропетровської області.
           В чемпіонаті України в особистому заліку чемпіоном став Полтавчанин Володимир Куриленко, друге і третє місця зайняли відповідно Киянин Володимир Арідов і Полтавчанин Валерій Копил.Серед юніорів чемпіоном став мешканець Дніпропетровської області Євген Трахтман,на другому місці Сумчанин Антон Ільченко,на третьому Харьків’янка Вероніка Руденко.
           В командному заліку чемпіоном України стала команда шахістів Полтавської області,яка отримала Кубок чемпіона України з шахової композиції,а також медалі Мінмолодьспорту України.
          Друге і третє місця посіли шахісти Харьківської і Дніпропетровської областей.За великий внесок в розвиток шахового спорту Валерій Володимирович Копил був нагороджений Почесною відзнакою Федерації шахів Сумської області ‘За заслуги в шаховому спорті’.
         Вручаючи заслужені нагороди голова громадської ради при Сумській ОДА,член колегії Сумської ОДА Михайловський Володимир Вікторович,організатори турніру,головний суддя чемпіонату Кривенко Валерій Олексійович і суддя Рибалко Микола Іванович щиро і сердечно привітали учасників першості і побажали успіхів у житті та спорті.Переможці змагання,нагороджені медалями, Кубками, дипломами та грошовими відзнаками і учасники висловили побажання і в подальшому проводити такі змагання в м.Суми і подякували організаторам за добру підготовку його проведення.                                                                                                                                     В.А.Савченко