Шахи в Україні і за кордоном

XXII особистий чемпіонат України з шахів (складання шахових композицій) та проведення відбору задач та етюдів до Альбому України з шахової композиції за 2016 - 2018 роки

РЕГЛАМЕНТ

проведення XXII особистого чемпіонату України з шахів (складання шахових композицій) та проведення відбору задач та етюдів до Альбому України з шахової композиції за 2016 - 2018 роки

1. Цілі та завдання
Змагання проводяться з метою:
- подальшого розвитку шахової композиції і її популяризації в державі;
- виявлення найсильніших спортсменів;
- підвищення спортивної кваліфікації спортсменів з шахової композиції;
- ознайомлення шахової громадськості України з досягненнями вітчизняних композиторів;
- формування збірної команди України для участі у чемпіонаті світу зі складання шахових композицій;
- проведення відбору задач та етюдів до Альбому України з шахової композиції.

2. Організація та керівництво проведенням змагань
Керівництво проведенням змагань здійснюється департаментом фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України (далі – Міністерство) та Федерацією шахів України (далі – ФШУ).
Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення особистого чемпіонату України зі складання шахових композицій покладається на головну суддівську колегію, затверджену Міністерством за поданням ФШУ.

3. Учасники змагань, вимоги до них та умови проведення змагань
До участі в особистому чемпіонаті України запрошуються всі українські шахові композитори, твори яких були надруковані у період з 01.01.2016р. по 31.12.2018р.
Індивідуальні твори беруть участь в XXII особистому чемпіонаті України зі складання шахових композицій та відборі до Альбому України з шахової композиції за 2016-2018 роки. Твори, складені у співавторстві – тільки у відборі до Альбому України з шахової композиції за 2016-2018 роки.
Кращі твори як індивідуальні, так і складені у співавторстві з будь-яким композитором світу, надруковані в зазначений період та оформлені на діаграмах з повним розв’язком (кожна композиція на окремому аркуші) у форматі “doc”, надсилаються авторами на електронну адресу директора відповідного розділу.
XXII особистий чемпіонат України проводиться у восьми розділах, одночасно з відбором кращих шахових композицій до Альбому України 2016-2018:

Двоходівки – директор розділу (суддя) – Олександр Деревчук Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Судді – Анатолий Слесаренко, Павел Мурашев.
Триходівки – директор розділу (суддя) – Володимир Саміло Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Судді – Henk le Grand (Нідерланди),Stanislav Vokal (Словаччина).
Багатоходівки – директор розділу (суддя) – Михайло Марандюк Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Судді – Виктор Волчек, Григорий Попов.
Етюди – директор розділу (суддя) – Владислав Тарасюк Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Судді – Arpad Rusz (Румунія), Steffen Nielsen (Данія).
Кооперативні мати – директор розділу (суддя) – Валерій Семененко Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Судді – Валерий Кириллов, Борис Шорохов.
Зворотні мати – директор розділу (суддя) – Cергій Бородавкін Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Судді – Андрей Селиванов, Михаил Храмцевич.
Казкові шахи – директор розділу (суддя) – Анатолій Караманіц Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ретро – директор розділу (суддя) – Володимир Погорєлов Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Головний суддя (директор) чемпіонату – Владислав Тарасюк Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У кожному з восьми розділів відповідні директори за погодженням з КШКУ призначають двох судів.
Шахові композитори, що надіслали свої композиції у відповідності з вимогами чинного Регламенту стають учасниками особистого чемпіонату зі складання шахових композицій та їхні твори беруть участь у відборі до Альбому України 2016-2018. При бажанні приймати участь тільки у чемпіонаті України або тільки у відборі робіт до Альбому України учасники повинні повідомити про це директора відповідного розділу при надсиланні композицій.
Кількість надісланих творів від кожного учасника не обмежується.
Допускаються до участі у чемпіонаті та відборі до Альбому виправлені композиції та переробки раніше опублікованих робіт при умові якщо нова публікація була протягом 2016-2018 років, а перероблений твір не брав участь в жодному з попередніх чемпiонатiв України. Допускаються також виправлені композиції та переробки опублікованих робіт за 2016-2018 роки.
Кожний суддя оцінює усі композиції вiдповiдного розділу за бальною системою від мінімальної оцінки 0 балів до максимальної – 4,0 бали, з градацією в 0,5 бала. Оцінку 0 отримують композиції, які дефектні, мають повних попередників, або опубліковані до 2016 чи після 2018 року. У таких випадках суддя обов’язково пояснює своє рішення.
Прохідна сума балів для потрапляння до Альбому України за результатами оцінок двох суддів складає 5,0 балів. Якщо суддя є співавтором композиції, то її оцінку проводить директор розділу. У разі колективного авторства судді і директора розділу оцінку композиції проводить Головний суддя чемпіонату. При виникненні надзвичайних обставин можливе залучення резервних суддів – Валерія Копила та Олександра Семененка.
Заради підвищення творчого рівня Альбому України можливе зниження або підвищення прохідної суми балів у тому чи іншому роздiлi (не більше ніж на 0,5 бала). При виникненні такої необхідності це рішення приймають колегіально: директор відповідного розділу, директор Альбому та голова комісії з шахової композиції.
Композиції, що зайняли 1-3 місця в окремих розділах командних чемпіонатів України і надіслані їх авторами, включаються до Альбому України в незалежності від отриманої оцінки у суддів.
Виконання за результатами відбору до Альбому України встановлених кваліфікаційних норм є підставою для присвоєння відповідних спортивних звань.


4. Регламент змагань
10.06.2019р. – останній строк надсилання композицій від учасників директорам розділів.
15.06.2019р. – директори розділів надсилають усі отримані композиції, що вiдповiдають вимогам пункту 4 чинного Регламенту, відповідним суддям.
01.10.2019р. – судді оцінюють твори у відповідності з пунктом 4 чинного Регламенту та результати надають директорові розділу та головному судді.
10.10.2019р. – директор кожного розділу надає відомість оцінок разом з електронним варіантом усіх композицій Головному судді чемпіонату.
Попередні підсумки чемпіонату публікуються на сайті Валерія Копила: http://www.chess-kopyl.com.ua/. Зауваження приймаються протягом одного місяця з дня публікації на сайтi.
Остаточні підсумки чемпіонату публікуються в журналі «Проблеміст України».
Видання Альбому України 2016-2018 років вважається остаточними підсумками чемпіонату.

5. Визначення переможців
Визначення переможців особистого чемпіонату проводиться директорами відповідних розділів разом з Головним суддею чемпіонату, які підводять остаточні підсумки чемпіонату.
В кожному розділі до заліку учасникам іде сума балів по 4 кращих творах, що були надіслані авторами особисто і які у двох суддів отримали найвищу кількість балів. При виявленні за попередніми підсумками чемпіонату композицій: дефектних, що мають повних попередників, або опублікованих до 2016 чи після 2018 року, вони вилучаються з присудження і замінюються наступними кращими творами з посилки відповідних учасників.
При однаковій сумі балів 4 залікових робіт у розділі вище місце отримує учасник, в якого вища оцінка кращої задачі, якщо і цей показник однаковий, то береться до уваги наступна краща композиція і т.д. з посилки кожного з цих учасників. При всіх однакових показниках зазначені учасники поділяють місця.

6. Нагородження переможців
Учасники, що посіли 1–3 місця в особистому чемпіонаті у кожному з розділів, нагороджуються медалями та дипломами Міністерства відповідних ступенів.

Новини

Альбом ФІДЕ 2013-2015

З’явився у продажу останній випуск Альбома ФІДЕ 2013-2015 роки. Бажаючі придбати звертайтесь до Копил Валерія. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  +380933917286

62ий Всесвітній Конгресс Шахової Композиції (WCCC) та 43ій Всесвітній Чемпіонат з Розв'язування Шахових Задач (WCSC)

Запрошення

Invitation

ДО УВАГИ ШАХОВИХ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Для офіційної участі в особистому чемпіонаті світу зі складання шахових композицій (WCCI) просимо до 20 січня 2019 року надіслати заявки Голові КШК ФШУ Копилу В.В. на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Редколегія «Проблеміст України» звертає увагу

Редколегія «Проблеміст України» звертає увагу авторів оригінальних задач, що були опубліковані на сторінках журналу, на те, що редакція не бере на себе 100% зобов’язання надсилання печатної копії журналу композиторам. Ознайомитись з фактом оприлюднення композицій в журналі реалізується через їх розміщення на сайті http://www.chess-kopyl.com.ua/ua/problemist-ukrajini де в наявності вся необхідна інформація про дату та місце друку

The editorial staff of “The Problemist Of Ukraine” attracts attention of the authors of the published at the magazine originals to the fact that editors are not 100% obliged to send the printed copies of the magazine to these composers. The fact of originals’ divulgence is confirmed by means of their publication at http://www.chess-kopyl.com.ua/ua/problemist-ukrajini where one can find all information about the date and magazine where it was published

статья Chris Tylor и Андрея Фролкина "С подачи Шедея"

Публикуем английский вариант статьи Chris Tylor и Андрея Фролкина "С подачи Шедея", напечатанной в №3(49) "Проблеміста України" за 2016 год.

We present here the English version of "С подачи Шедея" (“Inspired by Shedey”), an article by Chris Tylor and Andrey Frolkin that was published in The Problemist of Ukraine issue 3 (49), 2016.

Валерій Копил

kopylvv2

Валерій Копил - Голова Комісії з шахової композиції Федерації шахів України, міжнародний майстер з шахів (розв'язування композицій), міжнародний майстер з шахів (складання композицій).

Проблеміст України

Проблеміст України, №3(61), липень-вересень 2019

Оригінали

№1(59), 2019

Оригінали 

№1 (59) - 2019 Редактори

Обкладинка

23-й тематичний конкурс мініатюр «ПУ» - 2018

Кінцеві підсумки

Итоги конкурса журнала «Проблемiст Украïни» за 2018 год

#3  H#  N#  S#  Fairies